Informacje prasowe - Szczegóły

Blokada portu 25 – ograniczenie rozsyłania spamu

08-04-2010

Wrocław, 8 kwietnia 2010 –Telefonia DIALOG podjęła działania, których celem jest zapobieganie rozsyłaniu spamu w sieci Internet. Zgodnie ze światowymi trendami bezpieczeństwa oraz ochrony sieci i użytkowników przed niepożądanym rozsyłaniem wiadomości e-mail, DIALOG z dniem 18 maja 2010 wprowadzi blokadę portu 25 dla usług DialNet wymagających podania loginu i hasła w celu zalogowania się do sieci oraz dla usług DialNet e-WRO. Port 25 jest standardowo wykorzystywany do wysyłania wiadomości pocztowych przez dedykowane programy pocztowe, w związku z tym często służy do rozsyłania spamu.

 

 

Abonentów DIALOGu, korzystających z ww. usług, prosimy o sprawdzenie ustawień portu dla poczty wychodzącej w Państwa programie pocztowym. Jeśli używają Państwo portu 25, to do dnia 18 maja 2010 powinni Państwo dokonać zmian w konfiguracji i ustawieniach portu dla poczty wychodzącej na port udostępniony przez dostawcę konta e-mail – najczęściej jest to port 587 i 465. Przy okazji sugerujemy sprawdzenie ustawień programów typu firewall. Prosimy o ustalenie niezbędnych danych z Państwa dostawcą usługi e-mail.


Wyżej opisane zmiany są również związane z planowaną nowelizacją Prawa telekomunikacyjnego, przewidującą kary grzywny i wyłączenie dostępu do sieci Internet za wysyłanie spamu. Stąd też zablokowanie portu 25 po stronie operatora, uchroni Państwa przed przykrymi konsekwencjami, np. w przypadku niechcianego zainstalowania oprogramowania rozsyłającego spam.


Informacje i konfiguracja programów do poczty e-mail dla popularnych dostawców kont pocztowych w Polsce są dostępne pod następującymi adresami:


http://poczta.onet.pl/oferta/komunikaty.html
http://info.poczta.interia.pl/pomoc/artykuly,1342326,zmiana-portu-smtp
http://mail.google.com/support/bin/topic.py?hl=pl&topic=12912
http://poczta.wp.pl/info-pomoc-problemy.html?action=more&id=145#anc
http://help.yahoo.com/l/pl/yahoo/mail/pop/pop-27823.html
http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/
http://home.pl/port25


Jeśli korzystają Państwo z konta pocztowego poprzez przeglądarkę internetową, żadne zmiany nie są konieczne.


W razie dodatkowych pytań bądź wątpliwości, prosimy o kontakt z TeleCentrum 801 700 700*.


* Opłata za połączenie to koszt jednej jednostki.


Kontakt

Rzecznik prasowy: Marta Pietranik - Pacuła
tel. 22 3521571
 

 

e-mail: marta.pietranik-pacula@dialog.pl

 
 

 

RSS biura prasowego

Zamów regularną dostawę materiałów prasowych w dogodnej formie:

Kanał RSS